Twitch’ten Counter Strike 2’nin Çıkış Tarihine Dair İpucu Gibi Güncelleme

Ha geldi ha gelecek diye beklediğimiz Counter Strike 2 konusunda Valve tüm ketumluğuna devam ederken CS2’nin çıkış tarihi için büyük bir ipucu Twitch cephesinden geldi.

Valve geçtiğimiz aylarda oyuncuların karşısına yıllardır beklediğimiz haberlerle çıkmış ve Counter strike 2’nin yolda olduğunu açıklamıştı.

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca oyuncu tarafından oynanan ve oyun dünyasının en popüler yapımlarından olan Counter strike: Global Offensive bundan neredeyse 10 yıl önce çıkmıştı. Yıllar içerisinde pek çok güncelleme almış olsa da oyuncuların gözü oyunun Source 2 motoruyla güncellenmiş halindeydi. Beklediğimiz haber ise geçtiğimiz aylarda geldi. Valve Counter strike 2’yi duyurarak CS:GO’ya veda edeceğimizi de açıklamış oldu.

Counter Strike 2 için bekleyiş devam ederken en ok merak edilen konu ise oyunun ne zaman çıkacağı. Ancak Valve bu konuda alıştığımız ketumluğunu hala bırakmış değil.

Oyunun ilk duyurusunda 2023’ün yaz aylarında oyunun çıkış yapacağını duyurmuş olan Valve’dan yazın da gelip geçmesi ile birlikte hala ses soluk yok. Kimi oyuncular Counter Strike 2’nin kapalı beta sürümüne erişim sahibi ancak oyun hala tüm oyunculara açılmış değil.

Counter Strike 2’nin çıkış tarihi için Valve’dan bir açıklama beklenirken bir ipucu Twitch cephesinden geldi.

Twitch tarafından paylaşılan gönderide ‘Counter-Strike’ın gelecek on yılını kutlamak için kategorinin adını güncelledik’ ifadeleri kullanıldı. Yayınlanan videoda ise CS:GO spreyinin yerini Counter Strike 2 ibaresinin aldığı görünüyor. Kısacası Twitch cephesindeki hazırlıklar CS2 için çok da beklemek zorunda kalmayacağımızı gösteriyor.

Aslına bakılırsa Counter Strike 2 beklediğimizden de yakında olabilir.

Zira geçtiğimiz günlerde bizzat Valve tarafından yapılan bir paylaşım merakla beklenen oyunun olası çıkış tarihine dair bir ipucu olarak algılanmıştı. Valve tarafından CS2 X hesabı üzerinden yapılan paylaşımda ‘Gelecek çarşamba ne yapıyorsunuz?’ ifadeleri kullanılmış, bu da pek çok oyuncunun CS2’ye çarşamba günü kavuşacağımızı düşünmesini sağlamıştı. Twitch’in de attığı bu adımla birlikte oyunun en azından bu çarşamba olmasa da artık iyice yakınımızda olduğunu hissetmeye başladık. Zaten beklediğimizden çok daha gecikmiş olan oyun ne zaman karşımızda olacak hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx