Nebati sessizliğini bozdu! Sert açıklama

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde ağır bir mağlubiyet alan muhalefet, muhalefet destekçisi gazeteci ve medyası seçimin hemen ardından harekete geçtiler. Muhalif gazeteciler ve medya organları eski Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin seçim öncesi yaptığı bir konuşmanın bazı bölümlerini keserek Maliye Bakanı Mehmet Şimşek üzerinden manipülasyona başladı. 

HEP BİRLİKTE HAREKETE GEÇTİLER

Gazeteci Sevilay Yılman bir manipülasyona imza atarak, Nebati’nin seçim sürecinde yaptığı “Sen kimsin ya, beni İngiliz vatandaşı bir maliyeci ile karşılaştıracaksın. Utanmadan sıkılmadan Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı’nı İngiliz pasaportlu bir adamla eşleştiriyorsun” konuşmasını Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e söylediğini iddia ederek Twitter’dan paylaştı. 

Yılman’ın ardından bazı trol hesaplar da aynı konuşmayı paylaştı. Muhalif Sözcü Gazetesi de bugün manşet haberinde konuyu ele alarak “Bakan Şimşek’e vurmayan kalmamış” başlığıyla okuyucularına sundu. 

Konuşmanın tamamı yayınlanmadan bir kısmının kesilerek Bakan Şimşek‘e yönelik sözler olduğu iddiasının yayılmasının ardından Nebati sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Nebati, seçim döneminde yaptığı konuşmanın bam başka bir bağlamda servis edildiğini belirterek, kendisinin orada İngiliz tefecileri ve ABD’li danışmanlardan medet uman 7’li masa zihniyetini eleştirdiğini söyledi. 

Nebati yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Bu konuda son günlerde bazı troll hesaplardan paylaşımlar yapıldığını görüp ciddiye almamıştım ancak bir gazeteci olarak siz işin aslını öğrenmek istersiniz diye düşünüyorum.

Bu cümlem seçim döneminde Mersin’de yaptığım bir konuşmadan kesilip alınmış ve bambaşka bir bağlamda servis edilmiş. Oysa konuşmanın tamamı dinlenirse, benim orada esasen İngiliz tefecileri, Amerikalı danışmanları adeta birer kurtarıcı gibi gören Kılıçdaroğlu’nun CHP’sini, ithal reçetelerden medet uman Akşener’in İYİ Parti’sini, yani 7’li Masanın zihniyetini açık bir dille eleştirdiğim zaten çok net ortadadır. 

Öte yandan Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek’in, ortak ve sarsılmaz değerlerimize, bayrağımıza ve milletimize olan bağlılığını sorgulamak da kimsenin haddi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir