‘Kiralar pahalı’ diyen Hafize Gaye Erkan’a Uğur Dündar’dan destek: Değerlerimizi harcıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın “İstanbul, Manhattan’dan pahalı olur mu? Biz İstanbul’da ev bulamadık” sözlerine eleştiriler devam ederken gazeteci Uğur Dündar’dan destek geldi.

Dündar, Erkan’a verdiği desteğin ardından ise “Bunları cesaretle yazdığım için beni linç edeceklere not: Gaye Erkan ve ailesiyle en ufak bir yakınlığım yok” ifadelerini kullandı.

UĞUR DÜNDAR: ONU TANIDIKLARINDA ÖNYARGILI DÜŞÜNDÜKLERİNİ FARK EDECEKLER

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Uğur Dündar, “Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan için yazılıp çizilenleri gördükçe ‘Kötü düşünen kötüdür’ diyen Konfüçyüs’e bir kez daha hak veriyorum.

Halbuki -benim yaptığım gibi- biraz araştırsalar, onun her yıl ABD’de milyonlarca dolar kazandığını, sadece yönetim kurulu toplantılarından bir milyon dolar huzur hakkı aldığını görecekler.

Anne ve babasının her sabah 08.00’de 14 aylık bebeğini emzirebilmesi için onunla birlikte Merkez Bankası’na gittiklerini, gece 02.00’lere kadar orada kaldıklarını öğrenecekler.
Bu gidiş gelişler sırasında bebeğin menenjit aşısına tepki olarak 5 gün boyunca ve yüksek ateş ve ishalle mücadele ettiğini, ama bu süreçte annenin görevini hiç aksatmadığını bilecekler. Birçok değerimiz yurt dışına gitmek için yarışırlarken, Gaye Hanımın, kendisini yetiştiren vatanına olan aşkı nedeniyle ve borcunu ödemek için geldiğini anlayacaklar.

Ne kendisinin ne de ailesinin verilemeyecek hiçbir hesapları olmadığını fark edecekler.
Ve onu tanıdıklarında, hakkında tamamen önyargıyla kötü düşündüklerini görüp, -eğer insanlıklarına tamamen veda etmedilerse- üzülecekler!..

Ve belki de ‘Biz zor yetişen değerlerimize sahip çıkmak yerine neden hep harcıyoruz?’ diye düşünecekler…

Bunları cesaretle yazdığım için beni linç edeceklere not: Gaye Erkan ve ailesiyle en ufak bir yakınlığım yok. Erkan ailesi bireyleriyle hiç yan yana gelmedim. Bu satırları vicdanımın sesini dinleyerek kaleme aldım” ifadelerini kullandı.

ERKAN: 10 İNSANIN BİR EVİ OLMALI

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlamıştı. İstanbul’daki yüksek kiralardan yakınan Erkan, İstanbul’da kiraların çok yüksek olduğunu, ev bulamadığını ve annesine taşındığını söylemişti. Hakan’ın kiralara yönelik sorusuna “İstanbul, Manhattan’dan pahalı olur mu? Biz İstanbul’da ev bulamadık. Müthiş pahalı. Annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz” cevabını vermişti.

Kira sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan Erkan, “Kiralarda Türkiye’ye özgü bir artış söz konusu. Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız da bu konunun üzerinde çok duruyorlar. Bir insanın 10 evi olmamalı, 10 insanın bir evi olmalı. Ev ve gıda çok önemli. Sağlık konusunu devletimiz çok oldu çözeli. İstanbul, Manhattan’dan pahalı olur mu? Biz İstanbul’da ev bulamadık. Müthiş pahalı. Annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz” diye konuşmuştu. Erkan’ın bu sözleri büyük tepkilere neden olmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx