Beeper Mini’nin Android için en yeni iMessage kurulumu bir Mac gerektiriyor

Ancak yeni yöntem, Apple yapımı bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan “kayıt verilerini” göndermek için Mac erişimini gerektiriyor ve bu da kullanıcıların uygulamaya ne kadar sadık kalacağı sorusunu gündeme getiriyor. Şirket, yeni işlevselliği 19 Aralık Çarşamba günü Beeper Cloud Mac uygulamasına yapılacak bir güncellemede göreceğinizi söylüyor.

Beeper’ın mevcut yöntemi, Android’deki iMessage bağlantılarının kimliğini doğrulamak için fiziksel bir Mac bilgisayardan gönderilen kimlik bilgilerinin (“kayıt verileri”) kullanılmasını gerektiriyor. Şirketin son planları artık Mac sorumluluğunu kullanıcılara bırakıyor.

Beeper Mini’nin Android için en yeni iMessage kurulumu bir Mac gerektiriyor

Beeper Mini, yalnızca bir telefon numarasıyla Android’de kesintisiz iMessage sohbetleri vaat ederek ve sunarak büyük bir tantanayla piyasaya sürüldü. Ancak kaçınılmaz gibi görünen bir hamleyle Apple, uygulamanın temel işlevselliğini ortadan kaldırdı ve startup’ı 3 trilyon dolarlık şirketle kedi-fare oyununa girerken yeni geçici çözümler uygulamaya zorladı.

Beeper, Mac’teki Beeper Cloud için yarınki güncellemenin, Beeper sunucularındaki aynı doğrulama bilgilerinden yararlanan binlerce hesap yerine bireyler için benzersiz “1:1” kayıt verileri oluşturacağını söylüyor. Şirket, yeni yaklaşımın “bağlantıyı çok güvenilir hale getirdiğini” söylüyor. Ancak, bir Mac’i Beeper Cloud’a bağladıktan sonra kayıtlı Mac’in yine de verileri “periyodik olarak yeniden oluşturması” gerekecek; dolayısıyla bu, bilgisayarla tek seferlik bir bağlantı olamayacak.

Mac’iniz yoksa ve Beeper Mini’yi kullanmak istiyorsanız şirket, bir arkadaşınızdan doğrulama için Apple bilgisayarını kullanmasını isteyebileceğinizi söylüyor. Şirket, “Testlerimizde 10-20 iMessage kullanıcısı aynı kayıt verilerini güvenle kullanabilir” dedi. Sözcü, hesabınıza bağlı bir telefon numaranız yoksa güncellemenin iMessage’da Apple ID e-postanızla sohbeti geri yükleyeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx