Yunan askerinin Bodrum açıklarına ittiği 62 göçmen kurtarıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesine Yunanistan kıyı güvenliğinin bir botun içerisinde ittiği 62 göçmen Türk kıyı güvenlik takımları tarafından kurtarıldı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Yunanistan kıyı güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik botlardaki 62 sistemsiz göçmen ile can yeleğiyle kaçmaya çalışan Filistin asıllı kişi kurtarıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya nazaran, Bodrum Kara Ada açıklarında kürekleri ve akaryakıt deposu ile motorları alınan iki lastik botta sistemsiz göçmenlerin bulunduğu bilgisi üzerine bölgeye kıyı güvenlik botu yönlendirildi.

İKİ BOTTA 62 GÖÇMEN KURTARILDI

Bodrum Limanı’ndan hareket eden  TCSG-901 botu iki lastik bot içerisindeki ortalarında bayan ve çocukların da olduğu Kongo, Mali, Afrika, Togo, Güney Afrika, Filistin, Suriye ve Yemen asıllı 62 sistemsiz göçmeni kurtardı.

CAN YELEĞİ İLE AKINTIYA KAPILAN BİR GÖÇMEN KURTARILDI

Ekipler, Bodrum açıklarındaki Hüseyin Burnu Feneri önlerinde akıntıya kapılan ve açık denize sürüklenen can yelekli Filistin asıllı bir göçmeni daha kurtararak bota aldı.

Düzensiz göçmenler süreçlerinin yapılması için Turgutreis Kıyı Güvenlik İskelesine getirildi. Göçmenlerin Muğla Vilayet Emniyet Müdürlüğü Göç Yönetimi Başkanlığı’na teslim edilecekleri belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.