WhatsApp’a ‘rahatsız etmeyin’ modu geliyor

Facebook ve Instagram üzere toplumsal ağ sitelerini bünyesinde bulunduran Meta şirketinin sahip olduğu WhatsApp, yeni bir güncellemeyle yakında kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Şimdiye dek WhatsApp’ta manzaralı ve sesli aramalar tam olarak sessize alınamıyordu. Bir kişi ile sohbet sessize alındığında o kişinin manzaralı ve sesli aramalarını da sessize almak mümkündü. Lakin bu sefer de kişi ile yazışmaların bildirimi gelmiyordu.

Sputnik’in haberine nazaran; WhatsApp bu sorunun tahlili için yakında ‘rahatsız etme’ özelliğinin olduğu yeni bir sürüm yayınlayacak. Bu sayede kullanıcılar sesli ve imajlı aramaları sessize alabilecek. Bu özellik telefonun kendi içerisinde yer alan ‘rahatsız etme’ modu ile de bütünleşecek. Sessize alınan davetler kullanıcılara ‘sessize alındı’ bilgisi ile gösterilecek.

WhatsApp’a gelecek yeni özellik sırf bununla da hudutlu değil. Yakında, ‘cevapsız çağrılar’ başlığı altında yeni bir kısım açılacak. Böylelikle kullanıcılar karşılıksız davetleri basitçe listeleyebilecek. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.