Vadi İstanbul’da yabancılar silahlı çatıştı: 6 yaralı var

Vadi İstanbul’da bulunan AVM içinde silah sesleri vatandaşları panikletti.

Kafe veya restoran benzeri bir işletmede iki grup arasında önce sözlü tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar bellerinden silahları çekerek birbirlerine ateş etmeye başladı.

Doğrudan birbirlerini hedef alan taraflardan yaralananlar oldu. Olay yerine çağrılan ambulanslar yaralıları hastaneye sevk ederken, olay yerine gelen polis ekipleri çatışanları yakalamaya çalıştı.

İstanbul’un Sarıyer ilçesi sınırları içerisinde bulunan Vadi İstanbul AVM’de silahlı kavga yaşandı.

Silah seslerini duyan vatandaşlar panik içinde kaçışmaya başlayınca ortalık bir anda karıştı.

Olay saat 20.00 sıralarında Ayazağa Mahallesi’nde bulunan bir alışveriş merkezinde bulunan kafede meydana geldi.

İddiaya göre, yabancı uyruklu oldukları öğrenilen iki grup arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce her iki taraf tabancalarla birbirlerine ateş etmeye başladı. Bu sırada kafede bulunanlar büyük panik yaşadı.

Çatışmada yaralananlardan 4’ünün Azerbaycan birinin İran uyruklu olduğu, diğer yaralının ise Türk vatandaşı olduğu öğrenildi. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere götürülerek tedavi altına alındı.

Silahlı çatışma anı kafenin güvenlik kamerasına, yaşanan panik anları ise cep telefonu kameralarına yansıdı. Polisin olayla ilgili başlattığı çalışmalar sürüyor.

Kavgada en az 11 el silah sesi geldiği belirtiliyor.

Silahlı çatışmanın görüntüleri iki grup arasında önce sözlü sonra da silahlı çatışma çıktığını gösteriyor.

SARIYER KAYMAKAMLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Sarıyer Kaymakamlığı’ndan olayla ilgili yapılan açıklamada ise “İlçemizdeki bir AVM restoranında aralarında husumet bulunan iki farklı grup arasında silahlı çatışma çıkmıştır. Meydana gelen olayda hafif yaralanan 1 Türk vatandaşı ile 5 yabancı uyruklu şahıs çevredeki hastanelere sevk edilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmış olup, şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir” denildi.

Kaynak: Aydınlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.