Ümraniyespor Teknik Yöneticisi Recep Uçar, Galatasaray maçı öncesi argümanlı

Spor Toto 1. Lig’de geçen dönem ikinci olarak 84 yıllık tarihinde birinci sefer Üstün Lig’e yükselen Ümraniyespor’un teknik yöneticisi Recep Uçar, Galatasaray müsabakası öncesinde açıklamada bulundu.

Uçar, ligin 3. haftasında yarın Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapacakları Galatasaray maçıyla ilgili, “Galatasaray, her sene olduğu üzere bu döneme da şampiyonluk parolasıyla çıkıyor. Çok önemli transferler yaptılar, âlâ bir teknik adamı grubun başına getirdiler. Güzel oyunculardan konseyi, şampiyonluk hedefleyen bir takım. Bizim için güç bir maç lakin onlar için de güç olacak. Birinci 2 maçta olduğu üzere çıkıp kendi oyununu oynamaya çalışan bir Ümraniyespor izlettirmek istiyoruz” diye konuştu.

Fenerbahçe ve Fraport TAV Antalyaspor’un akabinde Galatasaray, Adana Demirspor ve Trabzonspor ile karşılaşacaklarının hatırlatılması üzerine 46 yaşındaki teknik adam, “Fikstürün avantaj mı, dezavantaj mı olduğu alınacak sonuçlardan sonra ortaya çıkacak. Gayemiz kiminle oynarsak oynayalım kendi futbolumuzu sergilemek. Âlâ futbol oynamak ve sonuç alabilecek her türlü çabayı ortaya koymak istiyoruz. Güçlü maçlarla dönemi açacağız” tabirlerini kullandı.

“LİGE MAKÛS BAŞLADIĞIMIZI DÜŞÜNMÜYORUM”

Recep Uçar, birinci 2 haftada 1 puan aldıkları Muhteşem Lig’e yeterli başladıklarını aktardı.

İlk haftada Fenerbahçe ile 3-3 berabere kalan, ikinci haftada da Antalyaspor’a 1-0 yenilen kırmızı-beyazlıların teknik yöneticisi, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Sezon başı hazırlıklarımız yeterli geçti. Güçlü bir fikstürümüz vardı. Döneme Fenerbahçe maçıyla başladık. Sonrasında Antalyaspor ile karşılaştık. Bu iki maçtan 1 puan alabildik. Aslında ikisini de kazanabilirdik. Antalyaspor maçında oynanan futbolun karşılığının en az 1 puan olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’den de son dakikada uzatmada yediğimiz golle 1 puan alabildik. Her ne kadar puan olarak istediğimizi alamasak da oyun manasında kaybetmediğimiz 2 maç olarak görüyorum. Lige berbat başladığımızı düşünmüyorum. Genel olarak âlâ yoldayız.”

“ÜMRANİYESPOR’UN ÜSTÜN LİG’DE KALICI OLMASI BİRİNCİ HEDEFİMİZ”

Kırmızı-beyazlı kadronun teknik yöneticisi Recep Uçar, âlâ futbol oynayarak Harika Lig’de kalıcı olmayı hedeflemeleri gerektiğini söyledi.

Tarihinde birinci kere Üstün Lig’de gayret eden kadronun maksatlarıyla ilgili konuşan Uçar, “Ümraniyespor yıllardır adım adım üst geldi. Gelişmekte olan bir kulübüz. Tarihimizde birinci sefer Muhteşem Lig’de çaba ediyoruz. Bu, benim ve oyuncularım için çok bedelli. Gayeler konusunda gerçekçi olmak gerek. Ümraniyespor’un Harika Lig’de kalıcı olması belirleyebileceğimiz birinci gaye olmalı. Kalıcı bir kadro yapıp, uygun ve olumlu futbol oynayan, seyir zevki verebilen, güçlü bir oyun ortaya koyan bir Ümraniyespor ile uğraş etmek en büyük arzumuz” değerlendirmesinde bulundu.

Recep Uçar, takımında birçok oyuncuyu düşünmeyen “Üç Büyükler”den fırsat transferi yapıp yapmayacaklarının sorulması üzerine, “Bütçeleri aşikâr olan, gelir-gider istikrarıyla yönetilen bir kulübüz. Nereden oyuncu alırsak alalım kendi bütçemize uygun olmalı. Büyük ekiplerdeki oyuncuların birçoğu bizim bütçelerin çok üzerinde maaş alıyor. Bu biçim transferler çok kolay olmuyor. Transferimizin yüzde 95’ini tamamladık. Umut Nayir, Konya’daki İslami Dayanışma Oyunları’ndaki ulusal kadromuzda. O da bizimle birlikte olacak. Onun dışında bir orta saha oyuncusu planlıyoruz. Onunla transferi sonlandırmayı düşünüyoruz” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.