THY’den 4 temsilci IATA’nın müracaat heyetlerine atandı

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya nazaran, Katar’ın başşehri Doha’da 78. IATA Yıllık Genel Şura Toplantısı düzenlendi.

Toplantının akabinde üç yıllık periyot için, THY Genel Müdür yardımcıları Kerem Kızıltunç ile Turhan İtina, Hukuk ve Ahenk Lideri Berkant Kolcu, Memleketler arası Bağlantılar ve İttifaklar Lideri Hasret Salihoğlu, sırasıyla IATA’nın Dijital Dönüşüm Müracaat, Kargo Müşavere, Hukuk Müşavere ve Sanayi İşleri İstişare heyetlerine atandı.

Kızıltunç, ayrıyeten 2022-2024 devri için Dijital Dönüşüm Müracaat Kurulu Lider Yardımcılığına, 2024-2026 devri için Dijital Dönüşüm Müracaat Kurulu Başkanlığına seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY İdare Konseyi ve İcra Komitesi Lideri, IATA İdare Şurası Üyesi Prof. Dr. Ahmet Bolat, “IATA İdare Konseyi üyeliğinin akabinde Türk Hava Yollarının global sahnedeki pozisyonu bu 4 değerli misyonla daha da güçleniyor. Çalışma arkadaşlarımızın, uzmanlıkları ve bölümü hepimiz için daha düzgüne götürme konusundaki kararlılıkları doğrultusunda Türk Hava Yollarını en âlâ biçimde temsil edeceklerine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

IATA’nın 9 Müşavere Şurası’ndan 4’üne yapılan üst seviye atamalar, THY’nin hava yolu sanayisindeki yetkinliğine olumlu katkı sağlayacak. IATA’da vazifeye atanan THY yöneticileri, öteki tüm şura üyesi hava yolları temsilcileri ile birlikte IATA Genel Müdürü tarafından yönlendirilen tüm bahislerde IATA İdare Konseyi’ne tavsiyelerde bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.