Sunar’dan enflasyonla gayrete katkı: ‘Birlikten Rahmete Sunar’dan Memlekete’

Tarım ve besin bölümünün Türkiye’deki esaslı şirketlerini bünyesinde bulunduran Sunar Şirketler Kümesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın başlattığı, Ticaret Bakanlığı’nın dayanak verdiği ‘Birlikten Berekete’ temalı enflasyondaki ataletle gayret programına tüketiciye sundukları temel besin eserlerinde indirim yaparak katkı sağlayacak. Sunar Şirketler Kümesi İdare Şurası Lideri Mustafa Nuri Çomu, küresel emtia enflasyonunun vatandaşa ve Türkiye iktisadına yaşattığı kuvvetli sürecin fakat birliktelik ve fedakârlıkla aşılabileceğini söyledi.

TÜRKİYE’NİN 2 BİN NOKTASINDA

Sunar Şirketler Kümesi olarak güçlü tedarik kaidelerine, artarak devam eden yüksek maliyetlere karşın Türkiye’nin 2 bin noktasındaki zincir marketlerde tüketiciyle buluşan Hüner markalı mısır yağı eserlerinde indirim ve 3 ay sabit fiyat uygulaması başlatma kararı aldıklarını belirten Çomu, “Ekonomide verilen gayrette devletimizin yanındayız. Vatanımız ve memleketimizin hoş insanları için bugünden itibaren yıllardır Türkiye’nin önde gelen mısır yağı üreticisi olarak bu kararı aldık” dedi. “Türkiye’de mısır yüzyıllardır mutfağımızda sevilerek tüketiliyor, biz de bu kıymetli besini sofralarımıza birlikten rahmete kampanyası ile tekrar uygun kurallarda getirecek olmanın memnunluğunu yaşıyoruz” diye ekledi.

DEDEMİZİN NASİHATİ

Sunar Şirketler Grubu’nun yarım asrı geride bırakmaya hazırlandığını, bu sürecin tamamında tüm yatırımların yurt içine yapıldığını anlatan Mustafa Nuri Çomu, “Bize baba ve dedemizin birinci nasihati ‘Bu toprağı ve bu toprağın insanını seveceksiniz. Evvel onların faydası için çalışacaksınız’ oldu. Sunar’da vatan ve millet sevgisi geleneğini asla bozmayacağız. Bugünün fedakârlık vakti olduğuna, devletimizin yanında olmamız gerektiğine inandığımız günler olduğuna inanıyoruz. Tahminen kazanmadığımız üzere kayıplarımız olacak. ‘Birlikten Berekete’ programına verilecek dayanağı değerli buluyoruz” diye konuştu.

Sunar Şirketler Kümesi, Türkiye’de tüketiciye ağır olarak ulaşan Hüner Mısır Yağı 2 lt ve 5 lt eser çeşitlerinde, stoklarla hudutlu ve mutabakatlı marketler kanalıyla olmak üzere indirim ve 3 ay boyunca sabit fiyat uygulaması gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.