Otel doluluklarında 2019 sayıları aşılacak

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Lideri Müberra Eresin, turizm bölümüne ait açıklamalarda bulundu.

Eresin, tüm Türkiye’de üste gerçek giden bir trendin olduğunu belirterek, “Özellikle İstanbul’da mayıs ayını çok düzgün kapattık. Lakin birinci 5 ayda, 2019’un birinci 5 ayından biraz aşağıdayız. Sevindirici durum oda fiyatlarında üste gerçek gidişler var. 2021 yılından güzel bir yıl geçiriyoruz lakin ancak biz 2019 yılı geçmek istiyoruz. Ayrıyeten, bu yıl Galataport’a 200 geminin homeport olarak geleceğini biliyoruz. Hasebiyle hem doluluk manasında hem de oda fiyatları bazında müspet yansımalara sebep olacaktır” dedi.
“Sene sonu turizm sayılarımız 2019 yılını geçecektir”
Tüm Türkiye’de üste yanlışsız giden bir trendin olduğunu ifaden eden Türkiye Otelciler Birliği Eresin, “Özellikle İstanbul’da mayıs ayını çok uygun kapattık. Lakin birinci 5 ayda, 2019’un birinci 5 ayından biraz aşağıdayız. Sevindirici durum oda fiyatlarında üste yanlışsız gidişler var. 2021 yılından yeterli bir yıl geçiriyoruz ancak lakin biz 2019 yılı geçmek istiyoruz. İstanbul için 2019’un birinci 5 ayında yüzde 69’larda gözüküyor. 2022 yılının birinci 5 ayı yüzde 63’lerde gözüküyor. Bunu bayram ile birlikte temmuz, ağustos, ekim ayında kapatmayı düşünüyoruz. Sene sonu 2019 yılını geçeceğiz. 35 milyar doları yakalar üzere düşüyoruz. Amaçlarımızı değiştirmedik. Birebir amaçlara sağdık kalacağız” halinde konuştu.

Kruvaziyer gemilerin yine başlaması İstanbul için büyük bir hareketliğine neden olduğunu belirten Eresin, “Bu gemilerin bilhassa homeport olarak durması gemiye binecek olacak konukların katkısına neden oluyor. Bu yıl Galataport’a 200 geminin homeport olarak geleceğini biliyoruz. Münasebetiyle hem doluluk manasında hem de oda fiyatları bazında olumlu yansımalara sebep olacaktır” sözlerini kullandı.

Bayram öncesi yoğunluk sebebiyle yerli konuklara rezervasyon yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda ikazlarda bulunan Eresin, “Konaklama yapacak olan konuklarımız, rezervasyonlarını, bilindik acentalardan yapsınlar ya da direk otellerle kontağa geçsinler. Mağdur olmamak için otellerden rezervasyonları denetim ettirsinler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.