Netflix’teki en iyi bilim kurgu filmleri ve dizileri

Sinemanın tartışmasız en çok düşündüren türü bilim kurgu, sevenlerinin ilgisini hep diri tutmayı başarıyor. Bazen çok eski filmlerde, bazen ise yeni filmlerde benzer duyguları yaşayabiliyoruz. Bilimin heyecan verici dünyasıyla kurgusal hikayeler anlatan bilim kurgu filmleri ve dizileri, Netflix üzerinde önemli bir yere sahip. Netflix’teki en iyi bilim kurgu filmleri ve dizileri listesi ile bu hafta ne izleyeceğinize çabuk karar verebilirsiniz.

Stranger Things 4. sezon çıkış tarihi nihayet açıklandı

Netflix’teki en iyi bilim kurgu filmleri ve dizileri

Kült hale gelmiş ve mutlaka izlenmeli dediğimiz içeriklerin çoğunu bünyesinde barındıran Netflix, bilim kurgu izlemek için iyi bir yer. Elbette her filmi ya da diziyi Netflix’te bulmak mümkün değil, ancak diğer platformlara nazaran iyi bir bilim kurgu kütüphanesinin olduğunu söylemek gerek. Eğer şu sıralar izleyecek bir şey arıyorsanız, listemizi takip edebilirsiniz.

Netflix'teki en iyi bilim kurgu filmleri ve dizileriNetflix’teki en iyi bilim kurgu filmleri ve dizileri

Film önerileri:

The Matrix, The Matrix Reloaded ve The Matrix Revolutions üçlemesiInceptionIn TimeBlade RunnerLooperGattacaSorrry To Bother YouFast ColorDon’t Look UpThe Adam Project

Dizi önerileri:

Black MirrorLost In SpaceStranger ThingsSense8DarkAnother LifeAwayInto The NightV WarsThe 100

Listelediğimiz filmlerin sırası rastgeledir. Yani filmin ilk sırada olması, listedeki en iyi filmin o olduğunu göstermiyor. Eğer hangisi ile başlayacağınızı bilemiyorsanız önce filmleri IMDb’de aratarak konuları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Netflix’in bize sağladığı en iyi özelliklerden biri, cihaz çeşitliliğinin fazla olması. Bugün bir dijital platformun uygulaması her televizyonda çalışmıyor olabilir. Ancak Netflix’in desteği çok geniş olduğu için 2014’ten sonra üretilmiş hemen hemen her televizyonda Netflix destekleniyor. Eğer içerikleri telefondan izlemeyi sevenlerdenseniz daha da geniş bir destek ile karşılaşıyorsunuz. Netflix, Android 4.4 ve daha önce yüklendiyse iOS 5 cihazlarda dahi zor da olsa çalışabiliyor.

Netflix'teki en iyi bilim kurgu filmleri ve dizileriNetflix’teki en iyi bilim kurgu filmleri ve dizileri

Bu ayın başında gelen zam haberiyle Türkiye’deki kullanıcılarını üzen Netflix’in fiyatları artık 37.99 TL ile 77.99 TL arasında değişiyor. Kimileri için bu fiyatlar fazla olsa da ülkemizde Netflix kadar büyük çalışma yürütebilen başka dijital platform yok. Umuyoruz ki ülkemizde hizmet veren diğer platformlar, ülkemizdeki yatırımlarını artırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.