Muhammed’e çarpıp vefatına neden olan kaymakam için 6 yıla kadar mahpus istemi

Bismil ilçesi kırsal Akpınar Mahallesi’nde yolun karşısına geçmeye çalışan Muhammed Çelik’e çarparak vefatına, M.O.’nun da yaralanmasına neden olan, eski Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame, 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi. İddianamede, tutuklu sanık Sinanoğlu hakkında ‘bilinçli taksirle mevte neden olmak’ hatasından 2 yıldan 6 yıla kadar mahpus cezası istendi.

İddianamede, alkol testine nazaran Sinanoğlu’nun 0,27 promil alkollü olduğu ve araçta yapılan aramada boş alkol kutusu bulunduğu belirtilerek, “Kavşağa girdiğinde suratını azaltmamak ve kendi beyanına nazaran de kent içi sürat hududunun üzerinde araç kullanmak suretiyle dikkat ve ihtimam yükümlülüğüne ters halde hareket ederek sevk ve yönetimindeki araçla çarptığı Muhammed Çelik’in vefatına neden olmak suretiyle üzerine atılı kabahati işlediği anlaşıldığından, aksiyonuna uyan sevk hususu uyarınca cezalandırılmalıdır” denildi. 

İddianamede ayrıyeten Muhammed Çelik’in ailesinin maddi ve manevi ziyanlarının karşılandığı belirtilerek, şikayetlerinden vazgeçtikleri de yer aldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.