Kendisini polis olarak tanıtıp silah satan kuşkulu yakalandı

İzmir’in Aliağa ilçesinde bir meskende çok sayıda silah ve mühimmat olduğu bilgisi üzerine operasyon düzenleyen jandarma takımları, çok sayıda ruhsatsız silah ve mühimmat ile uydurma polis rozeti, kelepçe ve şüphelinin komiser olarak kendi ismine düzenlettiği şilt ele geçirdi.

İzmir Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları, Aliağa ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de bir meskende çok sayıda silah ve mühimmat bulunduğu bilgisi üzerine çalışma başlattı. Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığının koordine ve talimatları doğrultusunda, Aliağa İlçe Jandarma Komutanlığı takımlarınca, 14 Temmuz 2022 tarihinde evvelce belirlenen adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda Ferhat G. isimli bir kişi takımlar tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Jandarma grupları tarafından meskende yapılan aramada, 1 adet otomatik tabanca, 8 adet 9 mm. çapında tabanca, 1 adet 38 kalibre tabanca, 1 adet 7.65 mm. çapında tabanca, 27 adet bıçak, 1 adet balta, 1 adet satır, 2 av tüfeği, 1 havalı tüfek, 1 susturucu, bin 7 adet çeşitli ebatlarda mühimmat ele geçirildi. Ayrıyeten kuşkulu Ferhat G.’nin adresinde bulundurduğu 1 telsiz, kelepçe, kendi ismine komiser Ferhat G. olarak düzenlettiği şilt ve 2 adet polis rozeti ile polis süsü verdiği ortaya çıktı.

Yapılan incelemede şahsın, 8 cürüm kaydının olduğu, kendisine polis süsü vererek silah ticareti yaptığı ve gerçekte ise bir fabrikada çalışan personel olduğu öğrenildi.


Jandarma grupları tarafından gözaltına alınan Ferhat G., süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.