Kabine toplantısının akabinde Cumhurbaşkan Erdoğan açıklama yapıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, iktisat gündemiyle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantı 4 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana gündem hususları ortasında minimum fiyatta artış beklentisi, emekli ve memur maaş artırımı, Kurban Bayramı tatili, NATO Doruğu ve orman yangınları olan toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Terör, göç, savaş, ekonomik ve toplumsal krizler üzere hayati sınamalardan geçen bölgemizde Efes 2022 Tatbikatı dostlarımıza inanç, düşmanlarımıza endişe veren bir program olarak muvaffakiyetle icra edilmiştir. Dünyanın terörle uğraşında en eski ve en tesirli ülkelerin başında geliyoruz.

“KUŞATMA TEŞEBBÜSLERİNİ AKAMETE UĞRATTIK”

Siyasi ve insani krizlerin yükünü en fazla taşıyan ülke durumundayız. Tehditleri kaynağında ortadan kaldırma üzerine kurulan stratejimizi muvaffakiyetle uyguluyoruz. Memleketler arası platformlarda unsurlu duruşumuzla farkımızı her alanda gösteriyoruz. Türkiye’yi bir yandan terör koridoruyla kimi ülkeler vasıtasıyla kuşatma teşebbüslerini akamete uğrattık, uğratmayı da sürdüreceğiz.

“SURİYE’DE YENİ HAREKATLARA BAŞLAYACAĞIZ”

Suriye’de güvenlik koridorunun eksiklerini tamamlamak için yeni harekatlara başlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.