Justin Bieber’dan güzel haber… Güzelleşmeye başladığı tez edildi

Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber, iki gün evvel Instagram hesabından kısmi felç geçirdiğini anlattığı bir görüntü yayınlamıştı. Görüntüyü pahalandıran bir uzman, müzikçinin düzgünleşme belirtileri gösterdiğini açıkladı.

28 yaşındaki pop müzikçisi Justin Bieber, kimi sıhhat problemleri yaşadığını açıklayıp kulağındaki ve yüzündeki hudutları etkileyen Ramsay Hunt sendromuna yakalandığını duyurmuştu.

Reuters’a nazaran, yüz felci konusunda uzmanlaşmış bir cerrah görüntüyü yorumladı ve Bieber’ın yüzünün yarısını felç eden virüs teşhisinin akabinde erken güzelleşme belirtileri gösterdiğini belirtti.

İngiltere’de bulunan plastik rekonstrüktif cerrahi ve sıhhat kuruluşu Facial Palsy UK’in kurucu ortağı Charles Nduka, steroidler ve antiviraller de dahil olmak üzere erken tedavi gören sendromlu hastaların yaklaşık %75’inin büsbütün düzgünleştiğini söyledi.

Nduka, “Bay Bieber tarafından paylaşılan görüntüde, güzelleşmeye dair kimi ispatlara sahip olduğunu fark ettim, bu yürek verici.”

“Yüz felci ile en bariz şeylerden biri, hastaların gözlerini kırpmak için büsbütün kapatamamaları ve gülümseyememeleridir.”

“Gülümseme düzelmeden evvel gelişecek birinci şey, istirahat halindeki yüzde simetrinin artmasıdır. Bu nedenle, burun tabanı ekseriyetle yavaşça yükselir ve ağız daha düzgün hale gelir. Paylaşılan görüntüde erken düzgünleşme olduğuna dair birtakım işaretler görebildim” dedi.

Verdiği haberle hayranlarını üzen Bieber, yaklaşan konserlerini de hastalığı sebebiyle iptal etmek zorunda kaldığını açıklamıştı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.