İran’dan uzay çıkışı: Araştırmalar ve çalışmalar devam edecek

İran İhtilal Muhafızları Ordusu Hava Kuvvetleri Kumandanı Emir-Ali Hacızade, dünyanın mevcut ve gelecekteki gerçekleri göz önüne alındığında İran‘ın uzay dalında araştırma ve çalışmaya devam etmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Emir-Ali Hacızade, İran uzay kesimindeki muvaffakiyetlerin ve alınan sonuçların tarım ve doğal afetlerin idaresi dahil olmak üzere başka yerli sanayilerin gelişimine büyük katkı sağladığını söyledi.

Hacızade, İran’ın uzay ve havacılık çalışmalarında, üç yıldan kısa bir müddette bir uyduyu yörüngeye oturtmak, radar üretiminde dünyanın en uygun 20 ülkesi ortasında yer almak ve kesin doğrulukla insansız hava araçları ve füze üretiminde en büyük güç olmak üzere başarılara imza attığını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Ağustos ayında yaptığı açıklamada, İran idaresinin gelecekte uzay çalışmalarında ulaşacağı yeni muvaffakiyetleri da açıklayacağını söyledi.

İbrahim Reisi, yakında açıklanacak uzay ve havacılık muvaffakiyetlerinin etrafın korunmasına, maden aramalarına, doğal afet idaresine ve ülke sonlarının izlenmesine büyük katkı sağlayacağını da kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.