Galatasaray’dan Yusuf Demir atılımı

17 yaşında Barcelona forması giyen, 19 yaşına geldiğinde Galatasaray ‘ın 6 milyon euro bonservis bedeliyle takımına kattığı Yusuf Demir, şimdiden SarıKırmızılı camiayı en çok heyecanlandıran isim haline geldi.

Kasımpaşa maçının ikinci yarısında 10 numara durumunda oyuna giren ve klas sol ayağıyla kısa müddette şahane işler yapan genç yeteneğin bundan sonra nasıl bir grafik çizeceği büyük merak konusu.

Aslan’ın hocası Okan Buruk, Yusuf’a çok daha fazla müddet vermek istiyor. Lakin genç oyuncunun yabancı statüsünde olması, 11’deki 3 yerli zaruriliği sebebiyle teknik grubun elini kolunu bağlıyor.

Türk Ulusal Grubu bahtı kalmadı

Daha evvel 4 sefer Avusturya Ulusal Grubu’nun formasını giydiği için, Türk Ulusal Ekibi’nde oynama talihi kalmayan Yusuf, Muhteşem Lig’e 2015’ten sonra transfer olduğundan, kural gereği yabancı sayılıyor.

Galatasaray harekete geçti

Galatasaray idaresi, bu kuraldan mağdur olan tüm oyuncularla ilgili bir değişiklik, güncelleme yahut esnetme yapılabilir mi sorusuna karşılık arıyor. Bahisle ilgili olarak Galatsaray TFF’ye teşebbüste bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.