Erdoğan: Turkish Airlines değil, Türkiye Hava Yolları yazacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin memleketler arası arenada resmi ismini Turkey’den Türkiye’ye çevirmesine değindi: Artık Turkey yok, Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Turkish Airlines yerine Türkiye Hava Yolları yazacağız.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde konuştu.

– Birilerinin aklınca dalga geçtiği 3-A ortadan geçen 14 yıla karşın hizmet ediyor. Türksat 4-A ve Türksat 5-B de uzaydaki yerini aldı. Geçen sene de Türksat 5-A ve 5’B’yi uzaya yolladık.

KÖTÜ BİR HABERİMİZ VAR

– Uzay denince aklına gençliklerinde izlediği uzay sinemaları gelenlere bir berbat haberimiz var, yerli haberleşme aracımız İMECE’yi 2023’te fırlatıyoruz. Türksat 6A’yı da 2023 ortasında fırlatacağız. Böylelikle uzaydaki aracımız 10’a yükselecek.

– Ülkemizi hak ettiği yere getirecek adımları atıyoruz. Yeni kuşağın uzay teknolojilerine gösterdikleri ilgi bize umut veriyor. Teknofest nesli gençlerimiz kendi projeleri ile uzayı fethetmeyi planlıyor. Teknofest’in birinci düzenlendiği 2018’den bugüne geldiği noktada ortaya koydukları neler başarabileceği ortadadır. Başlattığımız dijital seferberlikle, blok zincire kadar ülkemizi öncü bir pozisyona taşıyoruz.

– Artık Turkey yok, Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Turkish Airlines yerine Türkiye Hava Yolları yazacağız.

– Fiber internet konusunda yavaş gittiğimizin farkındayız. Bu alanda çalışan firmaları da teşvik ederek altyapıyı geliştireceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.