Engin Özkoç: İçişleri Bakanı olmayı arzu ediyorum

Engin Özkoç, seçime bir hafta kala yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı olmak istediğini ifade etti. İçişleri Bakanlığı ile ilgili çok uzun süre araştırmaları olduğunu belirten Özkoç, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeyken Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu’nda görev yaptım” diye konuştu.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İLE İLGİLİ ÇOK UZUN SÜRE ARAŞTIRMALARIM VAR”

Engin Özkoç, Gazete Duvar’a yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Şimdi benim İçişleri Bakanlığı ile ilgili çok uzun süre araştırmalarım var. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeyken Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu’nda görev yaptım. Ayrıca grup başkanvekiliyim.
Grup başkanvekiliyken İçişleri Komisyonu ile ilgili bütün sistemleri ben yürüttüm.

İnsanlar İçişleri Bakanlığı’ndan korkmayacaklar. Polisten, jandarmadan korkmayacaklar. Kim korkacak? Bugün iktidarın korudukları korkacaklar. Uyuşturucu baronları korkacaklar. Kara para aklayıcılar korkacaklar. İçeriden çıkarttıkları ve besledikleri mafyalar korkacaklar. Onlar korkacaklar. Milletimiz niye korksun? Milletimiz özgürlük içerisinde, demokrasi içerisinde anayasanın kendilerine verdikleri hak ve özgürlükleri ifade edecekler biz de onları.

Bunu sonuna kadar yapabilmeleriyle ilgili onları güvence altında tutacağız. Bizim güvenlik anlayışımız budur. Ben bunu biliyorum ve ben bunun nasıl yürütüleceğini ve nasıl yürütülmediğini de biliyorum. Ama karar kimin? Karar Millet İttifakı’ndaki değerli genel başkanlarımızın. Onlar otururlar, konuşurlar. Kim bu konuda gerçekten gereklidir? Kim kısa zamanda buralara doğru müdahaleleri yaparak, birilerini yok ederek değil, birilerini ortadan kaldırarak değil, birilerinin yaptığı gibi, bu iktidarın yaptığı gibi.

İyileştirerek, düzelterek, doğru organların, doğru zamanlarda, doğru işleri yapmasını sağlayarak ve orada insanlara gerçek görevlerini hatırlatarak ‘sizin göreviniz, sokakta bu dolaşan milletimizi güvence altında tutmaktır’ diyerek.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI YAPMAYI ÇOK ARZU EDERİM”

Ben İçişleri Bakanlığı’nı yapmayı çok arzu ederim. Gerçekten çok arzu ederim. Ama ben şöyle birisiyim. Ben oturduğum koltuklara sıkı sıkı tutunan birisi değilim. Ben 4 dönem milletvekilliği yaptım ama bir dönemini siz de biliyorsunuz. 3-4 aylık bir dönemdi o dönem. O yüzden 3 dönem milletvekilliği, o da 4’er yıllık ve erken seçim zamanlarda oldu. Ben 3 dönem dolu dolu milletvekilliğini yaptım. Şimdi dedim ki o milletvekilliği sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir iddiası vardı. ‘Türkiye’de adalet ışığını yakacağız’ dedi. Ankara’dan İstanbul Maltepe’ye kadar yürüdü. Ben de bir adım arkasındaydım. Arkadaşlarımla beraber, örgütümüzle beraber, milyonlarla beraber. Şimdi ‘o adalet ışığını Çankaya Köşkü’ne asacağım ve milletimiz o adalet yıldızını görecek ve huzur içerisinde ileriye bakacak’ dedi. Bana hangi görevi verirlerse versin, ben bu ülke için adaletin peşinde olacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir