‘CHP’ iddiasına yanıt: Ben Muharrem İnce’nin adaylığını destekliyorum, şu anda

Gazeteci Erdoğan Aktaş, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin CHP listelerinden seçime girebileceğini iddia etmiş ve Kılıçdaroğlu’nun da öneriye sıcak baktığını yazmıştı. İnce, iddialara ilişkin “Hikmet Çetin ve Altan Öymen olayı doğru değil. Yok öyle bir şey. Bunların hepsi palavra. Bunlar, CHP’deki birtakım mahfillerin bilerek uydurmaları” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan’a konuşan İnce, Milli Eğitim Bakanlığı istediği yönündeki iddia için “Yok öyle bir şey. Ben hiç kimseyle hiçbir şey konuşmadım. Hepsi palavra” dedi. İnce, “Yani “kesinlikle CHP ile görüşmeye gitmem” gibi bir rezerviniz yok değil mi?” sorusuna ise “Bana hiçbir teklif gelmedi. Giderim ya da gitmem… Ben herkesle görüşürüm ama gelmiş olan bir teklif yok” yanıtını verdi.

Partisinin tüzüğüne göre pazar günü sandık başına giderek cumhurbaşkanı adayını belirleyeceğini ve kendisinin aday olduğunu söyleyen İnce, “Ben Muharrem İnce’nin adaylığını destekliyorum, şu anda” diye konuştu.

İnce, Kılıçdaroğlu ile görüşme olursa nasıl hareket edeceği yönündeki soruya da “Görüşmeden bir şey diyemem ki ben ona… Görüşmedim, yani öyle bir talep gelmedi” yanıtını verdi. Altan Öymen ve Hikmet Çetin’in, kendisinin seçime CHP listelerinden girmeleri için Kılıçdaroğlu ile görüştüğü iddiasını da yanıtlayan İnce, “Yok, milli eğitim bakanlığını istedi, yok CHP listelerinden milletvekili adayı olacak… Bunlar komik şeyler. Hikmet Çetin ve Altan Öymen olayı da doğru değil. Yok öyle bir şey. Bunların hepsi palavra. Bunlar, CHP’deki birtakım mahfillerin bilerek uydurmaları” dedi.

İnce, “Sizi partide istemeleri güzel bir şey değil mi?” sorusunu ise “İstediklerinden değil ki bu. Kamuoyu önünde zor durumda bırakmak için yapıyorlar. İstemek gibi bir talepleri yok. Bu oyuna gelmemek lazım, medyanın da bir kısmı bu oyuna geliyor” diye yanıtladı.

‘ALTAN ÖYMEN DE DOĞRULAMADI’

Barış Pehlivan, Muharrem İnce’ye dair teklifi Kılıçdaroğlu’na ilettiği söylenen Altan Öymen’i de aradığını yazdı. Öymen’in iddiayı doğrulamayıp “Hiç hatırlamıyorum böyle bir şeyin konuşulduğunu. Hikmet Çetin de nereden çıktığına şaşırmış” dediğini aktaran Pehlivan, iddianın parti genel merkezinin de kulağına geldiğini öğrendiğini belirtti. Pehlivan, “Edindiğim izlenim, İnce’nin kapıyı kapalı tutmadığı yönünde. Ancak CHP cephesi de şu an için böyle bir görüşmenin planlanmadığını belirtti” diye yazdı. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir