Büyük market zincirine 50’den fazla kripto ATM’si kurulacak!

Kripto para piyasasındaki belirsizliklere rağmen, dijital varlıklar giderek daha popüler hale geliyor ve bireylerin dijital varlıklarını alıp satabilecekleri kripto ATM’lerinin sayısı giderek artıyor. Bu makinelere sahip olacak yerlerden biri de Amerika’nın en büyük İspanyol süpermarket zinciri Cardenas Markets.

Büyük market zincirine 50’den fazla kripto ATM’si kurulacak!

Amerika’nın en büyük İspanyol süpermarket zinciri olan Cardenas Markets, Haziran ayında yapılan bir basın açıklamasına göre, kripto ATM ve dijital para makinesi (DCM) operatörü Coin Cloud ile Nevada, California ve Arizona olmak üzere üç ABD eyaletindeki 59 mağazasının tamamına kripto ATM’leri yerleştirmek için bir ortaklık duyurdu.

Bu sayede, Cardenas Markets müşterileri Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ), Cardano ( ADA ), Dogecoin ( DOGE ), Shiba Inu ( SHIB ) ve ApeCoin gibi 40’tan fazla kripto para birimi alıp satabilecekler. Market zincirinin COO’su Prabach Coswatte gelişme ile ilgili şunları söyledi:

“Coin Cloud’un DCM ağı aracılığıyla müşterilerimize kripto para birimi yetenekleri sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu benzersiz teklif aracılığıyla, özellikle günümüzün dijital dünyasında müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını karşılama taahhüdümüzü yerine getirmeye devam ediyoruz.”

Coin Cloud’un CEO’su Chris McAlary’in açıklamasına göre, bu makinelerden ilki Cardenas Markets’ın Las Vegas mağazasına yerleştirilecek.

ABD ve dünyadaki kripto ATM’leri

Bu arada, ABD merkezli kripto ATM operatörü Bitcoin of America, Haziran ortasında 2500’den fazla Bitcoin ATM’sini çalıştırarak, kurulum sayısında hızlı bir artış kaydetti. (Mart ayına göre %38’den fazla artış)

Daha önce sizlere, 1 Ocak’ta dünyadaki Bitcoin ATM’lerinin sayısının 34.340 olduğunu ve bu sayının yaklaşık 3.000 artarak 10 Mayıs itibariyle toplamı 37.338’e ulaştığını bildirmiştik. Coin ATM Radar verilerine göre, yazımızın yayınlandığı sırada 38.236 Bitcoin ATM’si vardı, .

Bununla birlikte, tüm ülkeler kripto ATM’leri konusunda ABD kadar açık değil. Örneğin, Mart ayında İngiliz Mali Davranış Otoritesi (FCA), ülkedeki tüm kripto ATM operatörlerine, makinelerini tüketiciler için derhal kapatmalarını veya yasal işlemle karşı karşıya kalmalarını emretmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.