Binance, Bu Coinler İçin Duyuru Yaptı! Tarih Verildi!

Binance, sıfır komisyonlu Bitcoin alım satım programı ve BUSD sıfır yapıcı komisyon promosyonu güncellemelerini duyurdu. Değişiklikler 23 Mart 2023, Türkiye saati ile 03:00’ten itibaren geçerli olacak.  İşte detaylar…

Binance, ücret yapısını güncelledi

Güncellenen ücret yapısı kapsamında, kullanıcılar BTC/TUSD spot ticaret çiftinde BTC ticareti yaparken sıfır yapıcı (maker) ve alıcı (taker) ücretlerinin keyfini çıkarmaya devam edebilecekler. Ancak, diğer tüm alım satım çiftleri için, kullanıcının VIP seviyesine göre standart yapıcı ve alıcı ücretleri uygulanacaktır. BUSD sıfır yapıcı ücret promosyonu da BNB/BUSD, BTC/BUSD ve ETH/BUSD spot ve marj ticaret çiftleri hariç tutularak güncellenecek. Diğer hiçbir BUSD spot ve marj ticareti çiftleri değişiklikten etkilenmeyecek.

23 Mart 2023, Türkiye saati ile 03:00 tarihinden itibaren, yukarıda belirtilen spot ve marjin çiftleri için yapıcı ve alıcı ücreti iadelerinin hesaplanması devam edecek. Ek olarak, yukarıdaki BTC spot ve marj ticaret çiftlerindeki karşılık gelen işlem hacmi, VIP kademesi hesaplamasına ve tüm “likidite sağlayıcı” programlarına dahil edilecektir.

Binance, paralı alım satım veya yasa dışı olarak toplu kayıtlı hesaplar olarak kabul edilen alım satımları ve ayrıca kendi kendine işlem yapma veya piyasa manipülasyonu niteliklerini sergileyen alım satımları iptal etme hakkını saklı tuttuğunun altını çizdi. Programlarla ilgili tüm işlem hacmi ve metrikler, tamamen kendi takdirine bağlı olarak Binance tarafından ölçülecektir.

TUSD, Binance’in desteğiyle beşinci en büyük stablecoin oldu

Binance’in tamamen kendi takdirine bağlı olarak programı veya program kurallarını iptal etme veya değiştirme hakkını saklı tuttuğunu unutmamak önemli.  Sonuç olarak Binance’in sıfır komisyonlu Bitcoin alım satım programı ve BUSD sıfır komisyon komisyonu promosyonundaki değişiklikler 23 Mart 2023 gecesinden itibaren bir sonraki duyuruya kadar geçerli olacak. Kullanıcılar, programlar sona erdikten sonra uygulanan standart işlem ücretleri hakkında daha fazla ayrıntı için VIP katman ücret yapısına bakabilir.

Bu sırada, BUSD’yi düzenleyici sebeplerle arka plana atan Binance’in odağında TUSD var. Yukarıda da görüldüğü üzere ve bugün Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere TUSD/BTC çiftinde işlem ücreti olmaksızın işlem yapılmaya devam edilebiliyor. Sonuç olarak Binance’de artan bir rolle desteklenen TrueUSD (TUSD) stablecoin, geçtiğimiz günlerde piyasa değerine göre en büyük beşinci stablecoin oldu. Veriler, Binance’in son iki haftada içinde yaklaşık 130 milyon dolar değerinde TUSD mint ettiğini gösteriyor. Sonuç olarak verilere göre, TrueUSD stablecoin’in dolaşımdaki arzı, son kazanımlarla birlikte 1,1 milyar doları aştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir