Bakan Akar’dan Mehmetçiğin annesine sürpriz

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, hududun sıfır noktasında vatan nöbeti tutan Mehmetçiğin annesini telefonla arayarak, Anneler Günü’nü kutladı. Akar’ın asker aileleri ile diyalogu renkli anların yaşanmasına neden oldu.

Ulusal Savunma Bakanı Akar beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever ile Suriye hududunun sıfır noktasındaki inceleme ve denetlemelerini sürdürüyor.

Hudut güvenliğine yönelik alınan önlemleri yerinde inceleyen Bakan Akar, beraberindeki kumandanlarla Şehit Yüzbaşı İlker Acar Hudut Karakolu’na da gitti. Brifingin akabinde gözetleme kulesine çıkan Akar burada nöbet tutan Mehmetçikten hudut tekmili aldı. Toprağa yönelik bilgi alan Akar daha sonra askerlere annelerinin Anneler Günü’nü kutlayıp kutlamadıklarını sordu. “Zamanım olmadı” karşılığını alması üzerine Bakan Akar, karakol kumandanına telefon edilmesi talimatını verdi.

Ceyhun Maraşlı isimli askerin annesi ile görüşmesinin akabinde telefonu alan Bakan Akar, “Aslan üzere delikanlı yetiştirmişsiniz sizleri tebrik ediyorum. Vatanına, milletine büyük bir fedakarlıkla hudut çizgisinde hizmet ediyor. Onunla ne kadar gurur duysanız azdır. Hürmetlerimizi sunuyor Anneler Günü’nüzü kutluyoruz” sözlerini kullandı.

Maraşlı’nın annesi de “Sizlerden Allah razı olsun telefonunuzla çok memnun oldum. Ceyhun sizlere emanet, biliyorum ki o emin ellerde” diye konuştu. Terhisine bir hafta kaldığını belirten bir öteki nöbetçi Özcan Harman’ın annesi ile de görüşen Bakan Akar, “Böyle bir delikanlıyı yetiştirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Buradan kuş uçurtmuyorlar” dedi. Harman’ın annesi de Anneler Günü’nü kutlayan Bakan Akar’a teşekkür etti, telefonla görüşmekten duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.