Ayvalık Sinema Şenliği’nde bugün

Seyir Derneği tarafından düzenlenen Ayvalık Memleketler arası Sinema Festivali’nin ikinci günü, sinema gösterimleri, panel ve söyleşilerle geride kaldı. Şenliğin üçüncü gününde Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde 12.00 seansında Cem Madra anısına, John Cassavetes’in yönettiği “Yüzler” (Faces); 14.30 seansında birinci sineması “Kasap Havası” ile dikkat çeken Çiğdem Sezgin’in yeni sineması “Suna” izleyicilerle buluştu.

Bugün Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde ayrıyeten, 16.30 seansında Josef Koudelka’nın “Ruins” (Kalıntılar) isimli çalışmasının Türkiye ayağında 6 yıllık bir süreçte çekilen “Koudelka: Tıpkı Irmaktan Geçmek” belgeseli; 19.00 seansında Senem Tüzen, Adam Isenberg ve Noah Amir Arjomand’ın yönettikleri “Eat Your Catfish” isimli belgesel ve 21.30 seansında Alman sinemasındaki feminist bakışın değerli temsilcilerinden biri olan Ulrike Ottinger’in 80. yaş gününe özel “Dorian Gray’in Magazin Basınındaki Portresi” (The Image of Dorian Gray in the Yellow Press) sineması gösterilecek.

CÜNEYT ARKIN ANISINA ‘İKİ BAŞLI DEV’ GÖSTERİLECEK

Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfitiyatro’da ise 20.00 seansında Mia Hansen-Løve’un “Güzel Bir Sabah” (One Fine Morning) isimli sineması ve 22.30 seansında George Miller’in yedi yıl sonra direktör koltuğuna geri döndüğü “Üç Bin Yıllık Bekleyiş” (Three Thousand Years Of Longing) sinemaları izleyicilere sunulacak.

Eski Köylü Pazarı’nda ise Cüneyt Arkın anısına Orhan Oğuz imzalı “İki Başlı Dev” sineması beyazperdede gösterilecek.

BİR ZANAAT OLARAK OYUNCULUK PANELİ

Funda Eryiğit, Hare Sürel, Gülçin Kültür Şahin ve Nihal Yalçın’ın konuşmacı olacağı “Bir Zanaat Olarak Oyunculuk” başlıklı panel, İhtimam Yula moderatörlüğünde saat 16.00’da Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfitiyatro’da gerçekleşecek. Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfitiyatro’da saat 18.00’de gerçekleşecek “Boyun Eğmeyen Bir Bayanın Öyküsü: Suna” başlıklı söyleşide ise Armağan Çağlayan, Çiğdem Sezgin ve Nurcan Eren konuşmacı olarak yer alacak.

FESTİVALİN İKİNCİ GÜNÜ GERİDE KALDI

Seyir Derneği tarafından düzenlenen Ayvalık Milletlerarası Sinema Festivali’nin ikinci günü, sinema gösterimleri, panel ve söyleşilerle geride kaldı. Şenliğin belgesel kısmından “Cadı Üçlemesi 15+”, “Do You Like Jupiter?” ve “Dermansız”; birinci sinemalar seçkisinden “Beş Şeytan”, memleketler arası seçkiden “Aİ” ve “Müstakbel Suçlar”; Anısına kısmından “Yedi Gün… Yedi Gece…” ve “Vicdan”; Türkiye’den Sinemalar seçkisinden “Diyalog”; çocuklar için sinema kısmında ise “Çok Uzakta” isimli imaller 17 Eylül Cumartesi günü izleyicilerle buluştu.

Program kapsamında Noah Amir Arjomand, Ceylan Özgün Özçelik, Melik Saraçoğlu ve Volkan Üce’nin iştirakleriyle Ahmet Gürata moderatörlüğünde düzenlenen “Türkiye’de Yaratıcı Belgesel: Yeni Anlatım Olanakları” başlıklı bir de panel gerçekleşti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.