Argüman: ‘HBO Max, Türkiye faaliyetlerini askıya aldı’

Yakın vakitte Türkiye’de faaliyete geçmesi beklenen HBO Max için bir sav ortaya atıldı. Platformun, Türkiye faaliyetlerini askıya aldığı öne sürüldü.

TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Türkiye İçerik İcra Yöneticiliğini Mia Edde’nin, baş yapımcılık misyonunu de Nermin Eroğlu’nun yaptığı HBO Max platformu için Türkiye ve birkaç ülkede yapılması planlanan faaliyetler durduruldu.

NEDENİ BİLİNMİYOR

Geçen aylarda HBO Max Türkiye operasyonun başında Turkcell Dijital Medya ve Cümbüş Yöneticisi ve TV+ yöneticisi Barış Zavaroğlu olacak bilgisi gündeme gelmişti. Artık gelen Türkiye faaliyetlerini durdurma kararının gerisinde ne olduğu şimdi tam olarak bilinmiyor.

RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ

Türkiye’de uzun müddettir birçok yerli içeriğe yatırım yapan HBO’nun, şimdilik global ekonomik göstergelerdeki olumsuz görünüş nedeniyle küçülme ya da duraklama planladığı iddia ediliyor.

Firmanın Türkiye operasyonunu ve planları kesin olarak iptal etmediği umut edilse de; şirketten bahse ait şimdi bir resmi açıklama gelmedi.

PROJE ERTELENMİŞTİ

HBO Max, geçen haftalarda OJO Pictures’tan ‘Kör Noktası’ isimli diziyi satın almıştı. Fakat Nejat İşler ve Aslıhan Gürbüz’ün başrolünde yer alacağı proje için erteleme kararı alınmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.