Altın, Bitcoin Alın Diyen Kriz Kâhini: Bunlar Çökecek!

Uzun süredir yaklaşan bir ekonomik buhran hakkında uyaran ve ‘altın ve Bitcoin satın’ diyen Robert Kiyosaki, bu sefer çöküş beklediği piyasaları paylaştı.

“Altın ve Bitcoin satın alın, bunlar çökecek”

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, Fed’in faiz oranlarını yükseltmesiyle hisse senetleri, tahviller, gayrimenkuller ve ABD dolarını çökeceği konusunda uyardı. Kiyosaki, bir sonraki krizin “1 katrilyon dolarlık türev piyasası” olacağını tahmin ediyor. Perşembe günü attığı tweet’te şu açıklamaya yer verdi:

Faiz oranlarını yükseltmek hisse senetlerini, bonoları, emlakları ve ABD dolarını çökertecek. Sonraki çöküş: 1 katrilyon dolarlık türev piyasası. 1 katrilyon dolar, 1 milyar dolar.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Fed, Çarşamba günü faiz oranlarını 25 baz puan artırdı. Bazı uzmanlar Fed’in yakında faiz oranlarını düşürmeye başlayacağını beklerken, Fed Başkanı Jerome Powell faiz indirimlerinin Fed’in temel senaryosunda olmadığını söyledi.

Robert Kiyosaki, yaklaşan ekonomik buhran hakkında uyarıyor

Kiyosaki, geçtiğimiz haftalarda bankaların çökmesi sonrası banka kurtarmalarının başlamasıyla bir “çöküşün yaklaştığını” ve ABD dolarının sonunun geldiğini, ABD dolarını “sahte para” olarak nitelendirdiği konusunda uyardı.

Ünlü yazar, dünya ekonomisinin çöküşün eşiğinde olduğunu, banka kaçışlarını, donmuş tasarrufları ve banka kurtarmalarını beklediğini öngördü. Şubat ayında, her şeyin çökeceğini söyledi ve bu yılın başlarında küresel bir resesyon içinde olduğumuzu ve iflasların, işsizliğin ve evsizliğin artacağı konusunda uyardı.

Altın ve bunları satın alın

Robert Kiyosaki, ekonomik kriz dönemlerinde insanların risklerinden korunmak için Bitcoin, fiziksel altın ve gümüş satın almaları gerektiğini düşüyor. Kiyosaki, bu üç varlığın çöküş dönemlerindeki dayanıklılığını uzun süredir vurguluyor. Son tweet’inde, insanları bu varlıklara yatırım yapmaya teşvik ederek çağrısını yineledi:

SİLİKON Vadisi Bankası –SILVERGATE Bankası- SIGNATURE Bankası. İFLAS ettiler. Çöküş ve Kriz daha yeni başlıyor. Emekli maaşları, IRA’lar, 401 binler iflas ederek UYANDI. Daha fazla Bitcoin, fiziki altın ve gümüş alın.

Robert Kiyosaki, finansal alanda birçok tahminde bulunan ve genellikle oldukça isabetli olan bir yazar ve konuşmacı. Özellikle 2008 finansal krizinin öncesinde ve sırasında yaptığı tahminler, çoğunlukla gerçekleşmiştir ve birçok kişiye krize hazırlanmaları için fikirler verdi. Kiyosaki, Rich Dad Poor Dad kitabının yazarı ve New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer alan 1997 yılı kitabın yazarlarından biridir. Kitap, 51 farklı dilde ve 109 ülkede 32 milyondan fazla kopya sattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir