25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Bu Altcoin İçin Patlama Sinyali Geldi!

Felaketle sonuçlanan 2022 yılının ardından XRP ve diğer kriptolar bu yıl iyi bir yükseliş gösterdi. Ancak, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesi devem ediyor. Bu nedenle altcoin fiyatının önümüzdeki aylarda nasıl bir performans göstermeye devam edeceği belirsiz.

Kripto gurusundan XRP tahmini

Kripto analisti Ali Martinez, XRP için potansiyel bir yükseliş hareketi tespit etti. XRP’nin 12 saatlik grafiği üzerinde yaptığı teknik analize (TA) göre, alım sinyalinin doğrulanması halinde XRP’nin 0,45 dolara kadar yükselmesi mümkün. Bu bağlamda analist, şu açılamayı yapıyor:

TD Sequential, XRP için 12 saatlik grafikte bir satın alma sinyali sunuyor. Doğrulandığı takdirde XRP’yi 0,45 dolara doğru itmesi muhtemel.

XRP 12 saatlik grafik / Kaynak Ali Martinez

Analistin analizi, trendin tükenme anını ve olası fiyat dönüşünü tam olarak belirlemek için kullanılan popüler bir teknik analiz aracı olan TD Sequential’a dayanıyor. Başka bir deyişle, trend piyasalarında performans gösteren ancak aralık piyasalarında aynı düzeyde performans gösteremeyen diğer birçok TA göstergesinin karşılaştığı zorlukları ele almak için tasarlanmış bir karşı trend aracı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto oyuncuları, 25 sinyali doğru çıkan TD Sequential’i dikkate alıyor. Bu yüzden bu göstergenin, kripto piyasası için önemi yadsınamaz. Burada TDS’nin, BTC’nin 2019’daki zirvesini ve dip fiyatını doğru tahmin ettiğini belirtmek gerekiyor. Benzer şekilde gösterge, BTC’nin 2017 ve 2018’deki zirve ve dip seviyelerini de isabet ettirdi. Ayrıca XTZ, LINK, ETH gibi altcoin’lere yönelik de birçok fiyat hareketini doğru bildi. Son olarak, 2023 Mart ayında 20.000 doların eşiğindeki BTC için boğa sinyali verdi.

Altcoin fiyat analizi

Basın saatine göre XRP son 24 saatte %0,3’ten fazla düşüşle 0,43 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para son 7 günde %8’den fazla düştü. Ancak yılbaşından bugüne yaklaşık %25 artış gösterdi.

XRP YTD fiyat grafiği

XRP’nin mevcut destek seviyesi 0,39 dolarda duruyor. Direnç ise 0,45 dolar olarak görülüyor. Bu, Martinez’in satın alma sinyalinin doğrulanması halinde aşılabilecek bir seviye. XRP’nin piyasa değeri şu anda 22 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Altcoin, Ripple’ın SEC’e karşı devam eden yasal savaşındaki önemli bir gelişmenin ardından bu yılın başlarında kayda değer bir fiyat artışı gördü. Özellikle, ABD bölge yargıcı Analisa Torres’in SEC’in kilit tanıklarından Patrick Doody’yi görevden alarak davanın özet kararına daha fazla katılmasını yasaklamasının ardından XRP %20’den fazla artış gösterdi.

Teknik göstergeler bize ne söylüyor?

Öte yandan, XRP’nin TradingView’in 1 günlük göstergelerindeki teknik analizi yükseliş yönünde değil. Yani, kripto para için TA özeti ‘Sat’ hissiyatını gösterirken, yalnızca 3 gösterge ‘Al’ diyor.

XRP teknik analiz özeti / Kaynak: TradingView

Olumsuz hava esas olarak 12’de ‘Güçlü Satış’a işaret eden hareketli ortalamalardan (MA) kaynaklanıyor. Osilatörler daha az düşüş eğiliminde ve gösterge 8’de ‘Nötr’ bir derecelendirme gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir